BEZKONTAKTA METODE TVERTNES IEKŠPUSES MĒRĪŠANAI: KĀ TĀ DARBOJAS

Uzglabāšanas tvertnes tilpumu tradicionāli mēra divos soļos: izmērot nosēdumu tilpumu un izvēlēto mērīšanas telpu. Taču izmantojot unikālo Trimble metodi, Trimble CX 3D skeneris tiek novietots uzglabāšanas tvertnes iekšpusē, lai izmērītu patieso tilpumu – gan nosēdumu tilpnes, gan izvēlētās mērīšanas telpas mērījumi tiek veikti vienā piegājienā, un nav nepieciešamas kompleksas sagatavošanās un pēcmērījumu darbības. Viss mērīšanas process ar Trimble 3D skenera metodi notiek trijos vienkāršos soļos: mērīšana, reģistrācija un aprēķins.

1. MĒRĪŠANA

pēc vienkāršas instalācijas procedūras, Trimble CX 3D skeneris ar augstu precizitāti ātri un vienkārši izmēra telpu tvertnes iekšpusē. Tas veic precīzus 50 000 lāzera mērījumus sekundē, izveidojot ārkārtīgi detalizētu tvertnes iekšpuses grafisku attēlu, kuru var izmantot tilpuma mērīšanā un stabilitātes analīzē.

2. REĢISTRĀCIJA

kad ir veikti vairāki mērījumi dažādās pozīcijās tvertnes iekšpusē, Trimble programmatūra datus apvieno vienotā, specifiskā pozīciju un augstumu sistēmā:
• piemērotākais algoritms (balstīts uz mērījumu datu kopu);
• pozīciju un mērķa punktu koordinātu pārveidošana no lokālām par globālām;
Dažādās vietās veikto mērījumu dati tiek apvienoti vienā visaptverošā datu kopā, ko izmanto tilpuma aprēķināšanā.

3. APRĒĶINS

Kad dati ir reģistrēti, specializētā programmatūra ātri un vienkārši aprēķina uzglabāšanas tvertnes tilpumu:
1. novietošanas plātnes pozīcija nosaka telpas iedalījumu;
2. nosēdumu tilpumu nosaka pēc mērījumu datu kopas;
3. atlikušo tilpumu aprēķina, programmatūrā apkopojot datus par katru horizontālo tvertnes segmentu.

Visos aprēķinos tiek ņemta vērā tvertnes iekšējā armatūra, un izmērītās vērtības tiek koriģētas atkarībā no temperatūras, izmantojot sienu veidojošā materiāla lineārās ekspansijas koeficientu.

Druckversion | Sitemap
2017, Barons Consulting, SIA